Aktualności
20-lecie marki Chiruca w Polsce!
Nie każda marka może poszczycić się tak długą i bogatą historią, jak hiszpańska Chiruca.
Icebug Winter Trail 2018
To już piąta edycja kultowego biegu górskiego, która przyciąga zawodników na gorczańskie szlaki z całej Polski.
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.
Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy
Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy.

Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.
Wygraj Plecak Chiruca Mochila 11 L Trail
WYGRAJ wszechstronny plecak rekomendowany do trekkingu, wypraw po górach, przejażdżek rowerowych i aktywnego spędzania czasu.
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !

starsze akutalności
Pensjonaty w Pieninach - Szczawnica

Willa Marta Szczawnica

lokalizacja Szczawnica
kategoria Pensjonaty w Pieninach
adres 34-600 Szczawnica, ul.Główna 30
telefon +48 18 262 22 70, +48 18 262 10 44
Galeria
Opis obiektu
Willa Marta to niezwykłe miejsce, gdzie duch przeszłości dyskretnie przeplata się z nowoczesnością.


Położenie Willi w samym sercu Uzdrowiska, obok Parku Dolnego, sprawia, że większość atrakcji turystycznych Szczawnicy jest w odległości kilkuminutowego spaceru. Jest to więc doskonałe miejsce zarówno na rodzinny czy biznesowy wyjazd, jak również dla osób poszukujących miejsca z niepowtarzalnym artystycznym klimatem i atmosferą.

Do dyspozycji gości Willa oddaje 39 miejsc noclegowych w 19 pokojach: 1, 2, 3 i 4 osobowych. Na piętrze budynku znajduje się przytulny kącik wypoczynkowy, w którym można miło spędzić czas.

Jednym z atutów Willi jest wspaniała restauracja charakteryzująca się pięknym i oryginalnym wnętrzem, którego dopełnieniem jest stylowy kominek. Goście restauracji mogą delektować się w niej wyśmienitymi daniami kuchni polskiej oraz regionalnymi smakołykami.


"Marta" - dom wypoczynkowy dr. Kołączkowskiego, powstały w latach 1886 -1888. Szczególna atmosfera i specyficzny towarzyski klimat jaki potrafili stworzyć w "Marcie" najpierw dr Józef i Marta Kołączkowscy, a potem ich wnuk Zbigniew, sprawiały że w ośrodku nie myślano tylko o kuracji. Tu powstawały rozprawy naukowe prof. Juliusza Edwina Kleinera /1886-1957/, historyka i teoretyka literatury, który w Willi spędzał każdy sezon. Zygmunt Wasylewski /1869-1948/, publicysta i krytyk literacki, pisał tu w sierpniu 1923 roku opowiadania o seansach spirytystycznych, zebrane potem w całość pt. "Pod urokiem zaświatów". Ada Sari /1886-1968/ dawała tu koncerty, występowały też takie znakomitości jak Ewa Bandrowska-Turska i ciesząca się ogromną popularnością aktorka Lena Żelichowska.

W salonach "Marty", przy stoliku profesora Kleinera, gromadzili się wszyscy literaci i artyści bawiący podówczas w zdrojowisku Szczawnica, by toczyć filozoficzne dysputy, recytować poezję i fragmenty literatury. Częstym gościem tych spotkań był Stanisław Ignacy Witkiewicz.

W 1969 roku willa została sprzedana Związkowi Zawodowemu Pracowników Kultury i Sztuki. Od tego czasu przez pokoje "Marty" przewinęła się cała plejada artystów scen warszawskich i innych, śpiewaków operowych, pisarzy i dziennikarzy.

W roku 2007 Willa Marta staje się własnością Andrzeja Mańkowskiego, wnuka hrabiego Adama Stadnickiego. Działania rodziny Mańkowskich skupiają się na przywróceniu obiektu do dawnej świetności z szacunkiem dla historycznych detali. Willa Marta to niezwykłe miejsce, gdzie duch przeszłości dyskretnie przeplata się z nowoczesnością. Atmosferę "Marty" tworzy nie tylko stylowa architektura połączona z pięknem natury, ale także historia tego budynku.Lokalizacja

Kinga Pieniska