Aktualności
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !
Frydman Triatlon
Początkiem lata, we Frydmanie tłumnie gromadzą się sympatycy triathlonu. W niedzielę 25 czerwca odbędzie się tu już VIII edycja zawodów Frydman Triatlon.
Wycieczki rowerowe po pienińskich bezdrożach
Eksploracja rowerem pasma małych Pienin - przygoda i naprawdę epickie miejscówki .
JOY RIDE BIKE FESTIVAL '17
24-26 maja 2017
wulkaniczna góra
Wdżar
w Kluszkowcach.
Cross-Triathlon Mocarny Zbój
Zapisy trwają tylko do 11 maja !
Zapraszamy na PORANEK FOTOGRAFICZNY
Weź udział w warsztatach fotograficznych National Geographic o wschodzie słońca w Pieninach.
Zgłoś się do 22 maja na

starsze akutalności

trasa nr 7

Trasa nr  7 - Obidza, Eliaszówka, Kosarzyska

 To bardzo urokliwa trasa z kilkoma możliwościami przejazdu. Mianowicie dojeżdżamy do Obidzy np. od strony Białej Wody i przełęczy Rozdziela. Dalej wybieramy zielony szlak, który łagodnym grzbietem zaprowadzi nas po ok. 0,5 h na szczyt Eliaszówki, skąd roztacza się przepiękna panorama na Lubowniańską Vrochovinę i Kotlinę oraz Miasto Litmanowa - miejsce kultu Maryjnego, do którego pielgrzymuje także bardzo wielu Polaków. Po krótkim popasie jedziemy dalej grzbietem jedziemy ok. 0,5 h aby następnie pokonać ok. godzinny odcinek stromego zjazdu do Kosarzysk (Piwniczna), a następnie Suchej Doliny - popularnego ośrodka sportów zimowych. W Suchej Dolinie dłuższy odpoczynek dla koni i jeźdźców. Czas ruszyć dalej i dość stromym podjazdem osiągnąć Obidzę, a następnie ścieżką nad potokiem Jasiennik dojechać do czerwonego szlaku nad Kozińcem. Trasa na Eliaszówkę jest szczególnie ciekawa jesienią kiedy lasy bukowe przybierają najpiękniejsze barwy.

Kinga Pieniska