Aktualności
Triada zimowa 2018
Największy etapowy bieg górski w Polsce! Trzy etapy w dwa dni! Zapraszamy
Test butów Chiruca Somiedo
Z racji miejsca zamieszkania sporo czasu spędzamy w górach, zasadniczo powyżej 700 m n.p.m mamy szczęście być co drugi dzień.
Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy
Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy.

Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.
Wygraj Plecak Chiruca Mochila 11 L Trail
WYGRAJ wszechstronny plecak rekomendowany do trekkingu, wypraw po górach, przejażdżek rowerowych i aktywnego spędzania czasu.
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !
Frydman Triatlon
Początkiem lata, we Frydmanie tłumnie gromadzą się sympatycy triathlonu. W niedzielę 25 czerwca odbędzie się tu już VIII edycja zawodów Frydman Triatlon.
Wycieczki rowerowe po pienińskich bezdrożach
Eksploracja rowerem pasma małych Pienin - przygoda i naprawdę epickie miejscówki .

starsze akutalności

trasa nr 5

Trasa nr  5 - Obidza   -  czas przejazdu ok. 2 h

Ta wycieczka ma kilka wariantów, ale najciekawsza trasa zaczyna się przejazdem od stajni w stronę Rezerwatu Biała Woda. Po rozprężeniu koni w dolinie wspinamy się (często schodząc z koni) pod Przełęcz Rozdziela. Mijamy bacówkę i po 15 minutach dojeżdżamy do granicy państwa, zostawiając po prawej stronie urokliwą przełęcz. Z tego miejsca rozciąga się przepiękna panorama na dolinę Białej Wody i dalej na całą dolinę Grajcarka - ostatni horyzont stanowią Gorce. Po dosyć trudnym podjeździe konie mogą odpocząć - droga biegnie granicą państwa przez las, obfitujący w miesiącach letnich w maliny i borówki. Następnie dojeżdżamy do najdłużej na naszych trasach hali, gdzie można pogalopować. 

Kiedy wreszcie łąka się skończy wjeżdżamy do lasu i po kilku minutach osiągamy Obidzę - urokliwy przysiółek należący do Piwnicznej. Tu (oczywiście w zależności od pogody) można podziwiać jedną z najpiękniejszych panoram na Tatry Polskie i Słowackie - po lewej stronie, a po prawej panoramę na pasmo Jaworzyny Krynickiej. Tuż pod Obidzą w stronę Piwnicznej bacówka, w której ulubionym daniem naszych jeźdźców są słynne już pierogi z borówkami. 

Na Obidzy nasza trasa łączy się z czerwonym szlakiem, który najpierw lekko wznosi się na zachód, by po kilkunastu minutach zacząć opadać w dół. Zjeżdżając tą trasą po prawej stronie podziwiamy dolinę Czarnej Wody, dalej Pieniny Właściwe i Gorce. Umożliwiają nam to częste przecinki pięknego bukowego lasu, którym dojeżdżamy aż do rozległej hali stromo opadającej w dół. Tu po raz ostatni podziwiamy panoramę na Tatry. Znowu krótki odcinek przez las i kolejna tym razem jedna z najpiękniejszych i najbardziej bogatych roślinnie hal na trasie. Dalej kamienistą drogą przejeżdżamy Koziniec i dojeżdżamy do stajni.
Kinga Pieniska