Aktualności
Rozpoczynają się zapisy na VI edycję Biegów w Szczawnicy
Przyszłoroczna edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku. Już po raz VI do Szczawnicy przyjadą najlepsi górscy biegacze i biegaczki z całej Polski, a także Europy.

Jak co roku pod koniec kwietnia Szczawnica zamieni się w biegową stolicę Polski.
Wygraj Plecak Chiruca Mochila 11 L Trail
WYGRAJ wszechstronny plecak rekomendowany do trekkingu, wypraw po górach, przejażdżek rowerowych i aktywnego spędzania czasu.
Mountain Touch Challenge 2017 Szczawnica
W tym roku dwie górskie trasy rajdowe MTC70 i MTC130 km, nowością zaś będą dwie indywidualne trasy piesze - 15 SZCZYTÓW i 30 SZCZYTÓW.
Oj będzie zacnie !
Frydman Triatlon
Początkiem lata, we Frydmanie tłumnie gromadzą się sympatycy triathlonu. W niedzielę 25 czerwca odbędzie się tu już VIII edycja zawodów Frydman Triatlon.
Wycieczki rowerowe po pienińskich bezdrożach
Eksploracja rowerem pasma małych Pienin - przygoda i naprawdę epickie miejscówki .
JOY RIDE BIKE FESTIVAL '17
24-26 maja 2017
wulkaniczna góra
Wdżar
w Kluszkowcach.

starsze akutalności

TechnikaW Nordic Walking’u są trzy poziomy zaawansowania i zaleca się, aby nie rozpoczynać żadnego etapu bez odbycia podstawowego treningu.

Początkujący
częstotliwość treningów: 2-3 razy w tygodniu,

Średnio zaawansowani
częstotliwość treningów: 3-5 razy w tygodniu,

Zaawansowani 
częstotliwość treningów: 4-6 razy w tygodniu.

Trzy poziomy zaawansowania:

Pamiętajmy ! Przed każdym marszem rozgrzewka! - Rozgrzać stawy, rozciągnąć mięśnie. W ten sposób możemy się uchronić przed kontuzją.
Po każdym marszu ćwiczenia rozciągające! - Nasze mięśnie podczas wysiłku się zbijają. Ćwiczenia rozciągające pozwolą na to byśmy nie odczuwali następnego dnia zrobionego wcześniej treningu.

 

1.Rekreacyjno-zdrowotny ukierunkowany na osoby, które chcą poprawić swoją kondycję fizyczną lub z problemami zdrowotnymi, ograniczeniami ruchowymi, bólami kręgosłupa i stawów, nadwagą. Poziom ten jest doskonałą formą rehabilitacji. Wysiłek dotlenia cały organizm i rozluźnia go, redukuje uczucie zmęczenia i stresu. 
 
2.Fitness ukierunkowany na osoby chcące podnieść sprawność fizyczną. Na tym poziomie trenuje się wytrzymałość, siłę i szybkość. Skuteczność takiego treningu oparta jest przede wszystkim na systematyczności. Marsz z kijami powinien być poprzedzony rozgrzewką, odbywać się 3-4 razy w tygodniu, trwać 1,5 godziny i kończyć się ćwiczeniami rozciągającymi.

3.Sportowy przeznaczony dla sportowców, którzy doprowadzają swój organizm do granic wytrzymałości poprzez odpowiednio dopasowany program treningowy. Marsz z kijami przeplatany jest z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie w formie biegów, wyskoków, zeskoków, ćwiczeń siłowych.

Dobrze jest rozpocząć trening pod okiem instruktora, który nauczy właściwej techniki marszu i przyjmowania prawidłowej postawy ciała. Podczas chodzenia wychwytuje i koryguje błędy. Pomoże także dobrać odpowiednią wysokość kijów. Zdobyta wiedza będzie procentować w przyszłości i zapobiegnie wystąpieniu przeciążeń i kontuzji.

Kinga Pieniska